Deze foto van de kruidenierswinkel van J. Joh. Venema stelt Jacco Pranger voor raadsels.
Deze foto van de kruidenierswinkel van J. Joh. Venema stelt Jacco Pranger voor raadsels.

Vervlogen tijden (207): J. Joh. Venema

TWEEDE EXLOËRMOND - Amateurhistoricus Jacco Pranger uit Nieuw-Buinent roept in aflevering 207 de hulp in van lezers De kruidenierswinkel van J. Joh. Venema stelt hem namelijk voor raadsels.

Door Jacco Pranger

Bovenstaande foto dateert van de periode 1925 – 1930. Afgaande op de tekst op etalage en deur betreft het een foto van de Goedkoope Winkel in Kruidenierswaren van J. Joh. Venema in Tweede Exloërmond. Voor het pand staat vermoedelijk de familie Venema, die het pand waarschijnlijk ook als woonhuis gebruikte.

Andere afbeelding

De foto komt echter niet overeen met een andere afbeelding van een kruidenierswinkel Venema aan het Zuiderdiep 177 in Tweede Exloërmond. Dat pand is afgebroken, waarna in 1973 het gebouw van de Nieuw-Apostolische Kerk werd geopend.

Twee verschillende panden

De panden op de twee foto’s zien er niet hetzelfde uit. Waarschijnlijk is dus sprake van twee verschillende panden. Ik heb dit echter nog niet bevestigd gekregen. J. Joh. Venema’s kinderen zijn allen overleden, waarmee het spoor zoekgeraakt is. Andere aanwijzingen heb ik niet. Misschien kan een lezer meer vertellen?

Reageren kan via 06-21831002 of pranger@nieuwbuinen.com.

 

Artikel geplaatst door Marc Jansen op 11-01-12 16:00.

Gerelateerd nieuws

Actueel nieuws

Blijf overal op de hoogte Volg De Kanaalstreek via:
Advertentie
advertentie
Advertentie